ČT-PINK rozjel nový rok školením sociálních sítí

Česká Třebová, Leden 2024 – První pátek v novém roce přivítal ČT-PINK podnikavce, kteří přišli na školení s Renatou Kašparovou, social media konzultantkou a autorkou projektu Bez lepku po Česku. Účastníci využili už třetí možnosti školení zdarma na téma "Jak udělat ze sociálních sítí parťáka pro své podnikání".


Ač někteří přišli na školení k Facebooku skeptičtí, odcházeli nadšení a plní elánu do tvorby na svých profilech. „Čeká mě hodně práce. Všechny ty věci, co jsem dělal, jsem dělal trochu jinak, než je záhodno, a je dobré si otevřít oči i komunikací mezi ostatními lidmi,“ poznamenává arborista Daniel QETAK Stach, který není v podnikání nováčkem, a přesto rád využívá podpory ČT-PINK nejen v rámci vzdělávání, ale také v rámci co-workingu: „Město Česká Třebová tenhle prostor pro začínající podnikatele potřebovalo. S Vojtou Borůvkou, ředitelem ČT-PINK, jsme se domluvili na pronájmu místa v co-workingu. Je super, že člověk má díky ČT-PINK pohodlné místo na práci mimo domov a nemusí mít drahou kancelář,“ dodal.

Renata Kašparová nebyla v ČT-PINK poprvé. Na konci minulého roku už školila dvakrát "Jak udělat ze sociálních sítí parťáka pro své podnikání". „První školení bylo úvodní. Při druhém jsme zůstali u Instagramu, a tak vzniklo třetí školení na Facebook. Vždy ráda reaguji na aktuální potřeby a na to, pro co si účastník kurzu přichází. Kurzů, kde sedíte u prezentace je v ČR nepřeberné množství. Na mých workshopech účastníkům nabízím velký prostor pro pochopení toho, co dělají, pro koho a proč. Vystoupení z autorské bubliny je pro podnikání velmi důležité. Díváme se na to, jak účastníci na sociálních sítích fungují a nabízíme si vzájemnou zpětnou vazbu a vhled. Díky tomu se dostaneme více pod pokličku k reálným příkladům a problémům. Mám radost, že tato forma pomoci dává velkou přidanou hodnotu pak všem a náboj pro to, jak ze sociálních sítí udělat parťáka“, vysvětluje Renata Kašparová.

Workshopu se zúčastnila i místostarostka České Třebové Petra Válková: „Díky školení Facebooku jsem si rozšířila obzory. Určitě bych byla ráda za další školení, ve kterém bychom šli víc do práce na jednotlivých úkonech na této síti. Jsem ráda, že ČT-PINK vznikl. Je velmi přínosné, když může začínající podnikatel využít prostory, co inkubátor nabízí za velmi výhodné ceny. Navíc díky mentoringu, se každému začínajícímu podnikateli dostane ujištění, že jde správným směrem,“ říká.


Workshop Jak udělat ze sociálních sítích svého parťáka pro své podnikání mohl být zdarma, protože Pardubický kraj podporuje aktivity, které pomáhají malému a střednímu podnikání v této oblasti. „Česká Třebová je v rámci Pardubického kraje zařazena do Hospodářsky a sociálně vyloučených území (HSOÚ). Obecně řečeno se jedná o území, kde jsou horší životní podmínky a méně rozvojových příležitostí,“ vysvětlil ředitel ČT-PINK Vojtěch Borůvka. Právě díky HSOÚ mohou být podobné projekty podporovány.

Vojtech_Boruvka

Vojtěch Borůvka, ředitel ČT-PINK

„V roce 2023 jsme spustili Akademii začínajícího podnikání ve městech Moravská Třebová, Polička a Česká Třebová. Jedním z témat, kterým se na tomto kurzu podnikání věnujeme, je marketing, a v současné době nejspíš neexistuje vhodnější marketingový nástroj pro malé a střední podnikatele než právě sociální sítě. Zorientovat se v prostředí sociálních sítí ale předpokládá určité znalosti - proto jsme v listopadu a v prosinci uspořádali první dva díly semináře Jak udělat ze sociálních sítí svého parťáka pro své podnikání. Tyto první dva semináře byly určeny pro účastníky akademií z výše zmíněných měst. U třetího dílu, zaměřeného hlavně na Facebook, jsme navýšili kapacitu a rozšířili pozvánky i mezi podnikatele a zájemce z širší veřejnosti,“ dodává Vojtěch Borůvka.

"Prostřednictvím inkubátoru v České Třebové rozšiřujeme aktivity P-PINK do další poloviny Pardubického kraje. Stejně tak, jako v Pardubicích, nabízíme mentoring a konzultace, inkubační programy, zmíněné vzdělávací akce, možnost založení virtuálního sídla, přístup k workshopům. Z účasti na takových akcích vyplývají příležitosti k networkingu, tedy možnost navazovat kontakty, sdílet zkušenosti a rozšiřovat svou podnikatelskou síť. A v neposlední řadě dokážeme zprostředkovat přístup k finančním prostředkům ve formě dotací a dalších zdrojů, což může pomoci ve fázi růstu a rozvoje Vašeho podnikání.

Na jaře se může komunita okolo ČT-PINK těšit na PINKblocks, tedy přednášky na konkrétní témata spojená s podnikáním. Z těch nejbližších plánovaných témat to jsou daně, finance a právo, ale registrujeme i zájem o brand a další navazující témata spojená s marketingem. O všem budeme informovat v mailu nebo na sociálních sítích."

Abyste nepřišli o žádné další školení, máme pro vás kalendář pořádaných akcí, které budeme pořádat v roce 2024.


Chcete vědět o všem, co se u nás děje jako první?

Přihlaste se k odběru newsletteru!

Chci odebírat!

Podívejte se, co dalšího se u nás děje:

Otevírací doba

PO: 8:00 – 16:30
ÚT: 8:00 – 16:30
ST: 8:00 – 16:30
ČT: 8:00 – 16:30
PÁ: 8:00 – 16:30
SO: dle dohody
NE: dle dohody

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Pardubický podnikatelský inkubátor, z.ú.
Jana Palacha 363
530 02 Pardubice
IČO: 06372562

Bankovní spojení: 280802285/0300

KDE NÁS NAJDETE

Jana Palacha 363
530 02 Pardubice

NAPIŠTE NÁM

Kontaktní formulář

Datová schránka: pjdsbjk

ČT-PINK

Skalka 1858
560 02 Česká Třebová

vojtech.boruvka@p-pink.cz