7. prosince, 2023

Letiště Pardubice - Terminál Jana Kašpara

SHOWFERENCE 2023 - Inovace a byznys

v PARádním kraji

Největší networkingová konference v Pardubickém kraji tohoto roku.

SHOWFERENCE 2023 - Inovace a byznys
v PARádním kraji

Největší networkingová konference v Pardubickém kraji tohoto roku.

Legendární let - SHOWFERENCE 2023

Inovace a PARádní kraj jsou odjakživa jedno a totéž.Touto myšlenkou Jiří Janků celou Showferenci zahájil a jak jinak, než inovativně s videem vytvořeným pomocí AI. Pustit si ho můžete zde.

S radostí jsme ocenili inspirativní projekty z PINKaka – akademie pro začínajícího podnikání, vyhlásili vítěze prvního startup battlu a představili TOP inovaci Parádního kraje. Právě kreativní nápady a podnikání tvoří budoucnost regionu. Jejich podporou se zabývá celá inovační platforma, do které P-PINK společně s dalšími organizacemi bezpochyby patří.

Hlavní PARádní stage byla nabitá skvělými speakery, zkušenými byznysmenkami a byznysmeny a odborníky na vědu a výzkum. Virální bombou se ale stalo druhé pódium - Trolejbus stage. N
ejnovější typ trolejbusu z Dopravního podniku Pardubice - Škoda 32Tr posloužil jako improvizované pódium, na kterém se představili důležití zástupci a hybatelé inovační platformy v čele s Klárou Štefančovou RRAPKOndřejem Tušlem z PARádního kraje, Tomášem Vlasákem z CzechInvestu, Filipem Hoffmanem z ITI Hradecko-pardubické aglomerace Davidem Koppitzem ze Sféry. Pozvání do trolejbusu přijal také Filip Dřímalka, odborník na AI, který představil nadšeným cestujícím svoji knihu Budoucnost NEpráce.

Děkujeme partnerům, kteří nám umožnili tuto akci zrealizovat. Velké díky patří generálnímu partnerovi - firmě ASEKOL. A našemu parťákovi, se kterým jsme akci pořádali ruku v ruce -PARádní kraj.

277

Účastníků

13

Řečníků

15

Partnerů

1

Psí návštěvník

PŘÍPRAVY NA SHOWFERENCI 2024 

UŽ ODSTARTOVALY

JUDr. Martin Netolický, Ph.D.

hejtman Pardubického kraje

"Pardubický podnikatelský inkubátor se podařilo v poslední době velmi výrazně posunout do pozice organizace, která si postupně nachází mezi podnikatelskou veřejností své pevné postavení, a to nejen v Pardubicích, ale po celém kraji. Ze strany Pardubického kraje má inkubátor naší podporu, protože naším společným cílem je, abychom dokázali udržet šikovné podnikatele a dobré nápady v našem regionu tak, abychom zajistili jeho rozvoj.


Vánoční SHOWFERENCE je jedním z dílků do mozaiky aktivit P-PINKu. Začínající podnikatelé potřebují znát příklady nejen dobré praxe, ale i té špatné. Potřebují vědět, jak se vyrovnat s prvotním neúspěchem a jak se následně v případě úspěchu udržet na špici ve svém oboru. Proto jsem rád za každé obdobné setkání, které může pomoci nejen začínajícím podnikatelům, ale i našemu inkubátoru jako celku."

Bc. Jan Nadrchal

primátor města Pardubic

„Vnímám jako důležité podporovat P-PINK, který do Pardubic přináší podporu podnikání, podává pomocnou ruku začínajícím podnikatelům. Dostáváme se do společnosti dalších velkých měst, ve kterých jsou podobné inovační platformy funkční. Obliba SHOWFERENCE je důkazem, že téma inovací a byznysu rezonuje PARádním krajem a Pardubicemi." 

Ing. Jiří Janků

ředitel & mentor P-PINK

"SHOWFERENCE svým druhým ročníkem zakládá na tradici závěrečné rok shrnující konference a vánočního večírku podnikatelů, byznysu, organizací veřejné správy podporujících byznys a Univerzity v rámci PARádního kraje. Snahou P-PINK je maximální podpora podnikatelek a podnikatelů, která se neobejde bez podpory Pardubického kraje, RRAPK a PARádního kraje, ale i zapojení soukromého sektoru. Všichni společně vytváříme prostředí, kde nové nápady, inovace a podnikání může růst."

Mgr. Klára Štefančová

ředitelka RRAPK

“Jsem ráda, že se nám v kraji pod záštitou Regionální rozvojové agentury Pardubického kraje spojily dvě hybné síly – P-PINK a PARádní kraj. Díky tomu můžeme vytvářet prostředí, ve kterém se daří podnikatelům zvládat první roky svého podnikání, a tím budovat úspěšný byznys. Podnikání je pro náš kraj důležité, protože dává pracovní možnosti lidem, kteří v kraji žijí. Díky úsilí P-PINK a PARádního kraje se dostává poptávané podpory pro nápady a byznys v Pardubickém kraji, inovátoři a podnikatelé se tedy nemusí obracet na subjekty v jiných regionech. Zvyšujeme tak prosperitu a potenciál našeho kraje.” 

Ing. Ladislav Valtr, MBA

radní kraje pro regionální rozvoj, evropské fondy a inovace

"Nové podnikatelské nápady a inovace jsou důležitými předpoklady zlepšování úrovně života v regionu. K motivaci v této oblasti se nám velmi osvědčily například Startovací vouchery, což je finanční pomoc pro začínající podnikatele, kteří se snaží prorazit na trhu. Ve spolupráci s P-PINK jsme do této podpory, kde je nutná spoluúčast žadatele, vynaložili v minulém roce 1,4 milionu korun. Novinkou v naší snaze pomáhat a motivovat jsou Technologické vouchery, které měly letos premiéru.

Krajská samospráva také cíleně podporuje žadatele, ale i celé obce a města z hospodářsky a ekonomicky ohrožených regionů, čímž se snaží nastartovat jejich vývoj a zlepšit lidem podmínky pro život v nich. Tato podpora jde ruku v ruce s podporou podnikání, protože díky ní se zvýší ekonomická síla regionu, z čehož profitují všichni – zvyšuje se nabídka zaměstnání, kupní síla i prostor pro rozvoj. Každá takto investovaná koruna, za předem daných podmínek a regulací, se nám jednoho dne mnohonásobně vrátí. Jedním z klíčových partnerů při této snaze je také právě P-PINK a jejich aktivita."

doc. Ing. Petr Doležel, Ph.D.

prorektor pro vědu a tvůrčí činnost, Univerzita Pardubice

"Univerzita Pardubice a Pardubický podnikatelský inkubátor systematicky spolupracují na společném cíli podpory inovací a podnikání v regionu. Aktivity zahrnují nejen uskutečnění mentoringového programu pro start-upy a podnikatelské workshopy pro studenty, ale i spolupráci na konkrétních inovačních projektech a sdílení špičkové výzkumné infrastruktury. Doc. Petr Doležel, prorektor pro vědu a tvůrčí činnost, sdílí svůj pohled: „Univerzita Pardubice je klíčovou institucí v oblasti výzkumu a vzdělávání a spolupráce s podnikatelským sektorem pro nás představuje přirozený strategický krok. Umožní nám lépe propojit potenciál akademické obce s potřebami průmyslu a podnikání. Věříme, že transfer našich technologií a znalostí přinese vznik nových dynamicky rostoucích podniků v našem regionu.“

Mgr. Ing. Vítězslav Paděra

advokát, Člen představenstva v Hospodářské komory České republiky a Krajské hospodářské komory Pardubického kraje

"My z Hospodářské komory jsme nadšení, že díky P-PINK vznikají nové podnikatelské projekty, a že se jim daří růst. Myslím, že ukázat se na takto velké konferenci byla pro některé začínající podnikatele výzva, které se zhostili se ctí.

Na SHOWFERENCI se mi líbila hlavní myšlenka - je výborné, že v Pardubickém kraji vznikají nové nápady, a že se podnikání rozvíjí.

Spojení práce a zábavy dává možnost získat kontakty, které přinesou nové příležitosti. Závěrečné shrnutí roku na SHOWFERENCI považuji za úspěšné."

Jak se postovalo na sítích?

#showference #ppink #paradnikraj

Po roce opět na #showference a opět super akce.
Díky kolegové Iva Prokopová, Petr Zajíček a Renata Urbánková z QC Solutions s.r.o., že jsme tady mohli spolu představit naše #S4E a díky Jiří Janků a týmu Pardubický podnikatelský inkubátor, P-PINK za tuhle příležitost.

#ppink #paradnikraj

David Urbánek

QC Solutions s.r.o.

Working hard or hardly working?

#showference #ppink #paradnikraj

Lucie Straková

#showference #ppink #paradnikraj

Tak jdeme na to!

Emília Vetráková

RIS3

Pardubická SHOWference 2023
❤️💙💛

#showference #ppink #paradnikraj

Aneta Kočí

Showference 2023 Pardubický podnikatelský inkubátor, P-PINK, skvělá akce.

#showference #ppink #paradnikraj

Václav Morávek

Úžasný večer v Pardubicích! 😊 Velké díky patří Pardubický podnikatelský inkubátor, P-PINK za pořádání této nezapomenutelné hashtag#showference. Byl to skvělý zážitek být součástí tohoto večera plného zábavy a energie. 🌟

Chci zejména poděkovat Jiří Janků za pozvání a za to, že mi umožnil být součástí této úžasné události. Tvoje pohostinnost a profesionalita jsou opravdu inspirativní!

hashtag#Pardubice hashtag#FerencShow hashtag#NeskutečnýVečer hashtag#paradnikraj hashtag#ppink hashtag#DíkyJiří.” Generated by AI…


Michal Uhlíř

@pardubickyinkubator

#showference

#ppink

#paradnikraj

ivana beránková

Dress code for tonight - Cabincrew

#paradnikraj

Martina Chalupníková

DRESS CODE dodal celému večeru jedinečnou atmosféru

Jsme moc rádi, že letušky a letušáci, pilotky a piloti dorazili v hojném počtu. To, že se většina účastníků sladila do dress codu, ukazuje, jak PARádní kraj dokáže táhnout za jeden provaz a brát se s nadhledem.


Budeme rádi, když se o vaše zážitky s námi podělíte na sítích. Sledovat nás, se vyplatí, protože rychlost teprve nabíráme! A díky sociálním sítím máte možnost být přímo u toho.

Chcete vidět více z toho jak to na naší Showferenci vypadalo? Nahlédněte do naší galerie všech fotek které jsme na akci pořílily.

PARádní řečníci na palubě

U řečnického pultíku se postupně vystřídali zkušení podnikatelé a odborníci, aby se s přítomnými podělili o své příběhy a zkušenosti i poznatky z vědy. Vystoupila Daria Hvížďalová, která se věnuje propojení výuky s AI, a Tomáš Novotný z Centra transferu technologií a znalostí UPCE. Že se fuckupům nevyhne žádný podnikatel potvrdili ve svých příspěvcích Pavel Pinkas a Eva Čejková. Pak na pódium přiběhli dva textilní inovátoři, Pavel Hrstka za společnost CityZen a Martin Kůs z Vuch, kteří mezi diváky rozházeli drobné dárky jako Ježíšci, a pak promluvili o svých výzvách a motivacích. Na závěr řečnického bloku vystoupili Kateřina Kadlecová z USSPA a Přemysl Kokeš z Nebesys kteří poradili, jak inovace v podnikání dostat do praxe.

Jaké ceny jsme předávali?

SHOWFERENCE dala příležitost prezentovat se podnikatelům z celého kraje. Obdrželi mimo jiné i skleněné ocenění od firmy Glassfictions, místních sklářů z Pardubic.

Ceny PINKaka 2023

V rámci večera byly vyhlášeny nejlepší projekty PINKaka. Ocenění získaly: 

  • Dagmar Trmačová z Moravské Třebové za outdoorové kostky pro děti. Pomáhat budou socializaci dětí ve školkách.
  • Klára Demelová z České Třebové představila své bylinkářství.
  • Barbara Petrová profesí chirurg z Poličky na rodičovské dovolené začala šít Šaty pro celou rodinu pod značkou Parádnictví.

TOP inovace

Cenu za TOP inovaci si odnesl David Veselý z Univerzity Pardubic. 

"Jedná se o vývoj přípravků, které zvyšují kluznost povrchů bez obsahu fluorovaných sloučenin. Primární aplikace je směřována do přípravků na mazání lyží tj. „vosků“, které vykazují vysokou kluznost a současně jsou bez obsahu fluoru. Vosky s obsahem fluoru jsou z ekologických důvodů v současnosti zakázány. Naším cílem je ve spolupráci s firmou TITAN Gliders s.r.o. vyvinout pro běžecké lyžování takové vosky, po jejichž aplikaci by byly lyže velice rychlé a současně šetrné k našemu životnímu prostředí," vysvětlil David Veselý.

start-up battle

Ve start-up battlu zaujal Marcel Janda s inovativním přístupem k urologickým problémům pomocí domácího samovyšetření – UROSETU. Jeho pitch byl propojen příběhem náčelníka, který poukázal na to, co většina mužů řeší v souvislosti s prostatou - ostych. Názorně ukázal, jak jeho čůrací kelímek ulehčí život v praxi.

Dalšími start-upy, které dostaly příležitost prezentovat, byly AQUA-REAKTOR, DRUDLES, Glitr, GREEZIIS,UFIR Pardubice, UROSET, QC Solutions.

PARádní módní show značek Cityzen, Vuch a Parádnictví
Nadšené pískání a povzbuzování se dočkali modelky a modelové: Jiří Janků(ředitel a mentor P-PINK), Mariánka Janků, Branislav Štefanča (P-PINK), Barbara Petrová (Parádnictví),Iva Prokopová (QC Solutions), Martina Chalupníková (Foreigners), Eva Stillerová (učitelka brazilské tance Zouk), Veronika Jiřičková (Empathy), Vendula Vrbová (Centrum pohybové terapie), Markéta Kožíšková (mama&me). Diváci měli možnost shlédnout kousky z dílen Cityzen, Vuch a Parádnictví, které byly vkusně nakombinovány a poukázaly tak na fakt, že textilní průmysl k PARdubickému kraji neodmyslitelně patří.


Přehlídku perfektně odmoderovala Petra Beránková, která podávala celý večer perfektní výkon.

Pořádali ruku v ruce

Generální partner

"Jsme hrdými partnery SHOWFERENCE, protože P-PINK přináší do PARdubického kraje témata cirkulární ekonomiky, což nám je velmi blízké. Krátké a zábavné prezentace na PARádní stagi nás oslovily, a to zejména díky zajímavým a úspěšným řečníkům z PARdubického kraje."

Daniel Šafář,
obchodní  ředitel ASEKOL, a.s.

Hlavní partneři

CITYZEN

Jedním z našich hlavních partnerů byla firma CITYZEN s.r.o., která je sama perfektním příkladem inovací a byznysu. S CITYZENEM se vrací tradice textilu do PARdubického kraje. Navíc jsou zaměřeni na cirkulární ekonomiku a udržitelnost.

Jsme moc rádi, že top manažery CITYZEN můžete potkat jako konzultanty v P-PINK.

foxconn

FOXCONN, jako jeden z největších zaměstnavatelů v Pardubicích, se pyšní vlastním vývojovým střediskem. Vzhledem k tématu SHOWFERENCE dává jejich podpora veliký smysl.

Univerzita pardubice

Partnerství PARádního kraje, P-PINK a Centra transferu a technologií dává šanci inovativním projektům začít psát svůj příběh v PARdubickém kraji. Skauting je jedním z nástrojů, který má přimět schopné lidi budovat svůj byznys v našem regionu.

Partneři

Akce je spolufinancována z projektu Smart akcelerátor+ / Pardubický kraj inovativní, reg. č.: CZ.02.01.02/00/22_009/0004892