Co je podcast

Podcast je pořad, který můžete poslouchat online nebo přes aplikaci ve vašem mobilu nebo počítači. Jednou z hlavních výhod podcastů je, že si můžete epizodu pustit kdykoli. Název "podcast" vznikl spojením slova "iPod", což je přehrávač od firmy Apple, a slova "broadcasting", což v angličtině znamená vysílání. Dosud se nenašel vhodnější český název, a proto se i v češtině používá termín podcast.

Jak se podcasty liší od rádia? Podcasty nabízejí flexibilitu poslechu kdykoli a kdekoli, což nich dělá skvělé společníky na cestách autem, při sportu, během uklízení nebo odpočinku o víkendech. Podcasty jsou tematicky rozmanité a různě dlouhé, takže si v nich najde to své opravdu každý, ať už má zájem o politiku, zábavu, vztahy či fotbal.

Uvažujete o nahrávání vlastního podcastu? Využijte naše podcast studio v Pardubicích, které je vybavené profesionální technikou a využít můžete i workshop, kde vám ukážeme jak používat vše potřebné k nahrávání od sluchátek, mikrofonu, nastavení zvuku a následnou úpravu v počítači.

Chcete vědět i všem, co se u nás děje jako první?