P-PINK expanduje na východ kraje. V České Třebové jsme otevřeli jsme nový podnikatelský inkubátor.

Povedlo se. P-PINK rozšířil svou působnost i do východní části Pardubického kraje. V úterý 10. října 2023 byly vypuštěny papírové vlaštovky, které znázorňovaly možnost rozlétnutí a odpinknutí dalších podnikatelů a podnikavců. Slavnostní otevření bylo dalším důležitým krokem směrem k podpoře podnikatelského rozvoje ve východní části kraje.

Kateřina Koubová, 11. října 2023

Tři kanceláře, čtyři místa v coworkingu a zasedací místnost

"Pobočka v České Třebové vzniká s cílem rozšířit dosah P-PINK na východní část Pardubického kraje, která často čelí hospodářskému a sociálnímu odloučení. Tímto krokem se zvýší dostupnost našich služeb a podpory pro podnikatele a startupy v této oblasti. Jsme moc rádi, že jsme mohli využít budovy bývalé společnosti MIKA, kterou nám propůjčil kraj. Díky tomu můžeme v České Třebové nabídnout 3 kanceláře, 4 coworkingová místa i zasedací místnost."

Jiří Janků,
ředitel a mentor P-PINK

Jiří Janků mentor a ředitel P-PINK

Robin langer, konzultant & manažer inkubace

“S paní Jirákovou byla radost spolupracovat. Na konzultace chodila připravená a poctivě plnila jednotlivé úkoly, které našim klientům pravidelně zadáváme v průběhu konzultačního procesu.

Na začátku spolupráce mi paní Jiráková říkala, že rozjezd jejího podnikání je závislý na spuštění jejího webu. S tímto názorem se setkáváme úplně běžně, takže velmi často musíme vysvětlovat, že alfou a omegou každého podnikání jsou samozřejmě zákazníci. Bez nich se nikdy nic nerozjede. Paní Jiráková to velmi rychle pochopila, takže jsme společně začali pracovat na obchodní strategii za účelem akvizice prvních zákazníků.

Upřímně když mi s úsměvem od ucha k uchu vyprávěla o prvních klientech, a hlavně o prvních zaplacených fakturách, tak jsem to samozřejmě prožíval s ní. To je smysl P-PINK – pomáhat lidem, kteří chtějí pomoc a jsou schopni pomoc příjmout.”

Historie této budovy má svůj zajímavý příběh

Původně byla stavěna se záměrem vytvořit dílny pro praktickou výuku, ale k tomu nikdy nedošlo. Své sídlo zde měla společnosti MIKA, která v červnu roku 2022 ukončila svou činnost. Příležitosti se chytil P-PINK, který dostal budovu do správy a rozhodl se zde vybudovat svoji další základnu. Namísto nakupování nového nábytku se P-PINK rozhodl využít stávajícího a staršího darovaného vybavení. Byla tak zahájena veřejná sbírka nábytku, do kterého se zapojilo i město Česká Třebová i Pardubický kraj. Díky jejich podpoře byla budova vybavena kancelářských nábytkem, kuchyňkou, která byla původně v bývalé budově P-PINK, tiskárnou dalším vybavením. ČT-PINK tak nyní nabízí široké spektrum služeb: inspiraci, inovaci, vzdělávání, sdílené prostory, kuchyňku, tiskárnu, zasedací místnost, umělecký ateliér.

"Kvalitní zázemí, technika a prostor pro propojení je důležitější, než hned na začátku dostat dotace."

"V těchto aktivitách vidím prostor a příležitosti pro inovativní firmy s dobrými nápady . Těm musíme dodat informace, aby jejich nadšení a dobré nápady nezanikly. Vytvořit zázemí, techniku a prostor propojit se je důležitější než hned na začátku podnikání dostat dotace. Přímá spolupráce kraje a firem anebo firem mezi sebou je mnohem užitečnější než dotace. Jsem rád, že ČT-PINK má myšlenku spádu východní části našeho kraje. Potkal jsem zde mladé podnikatele z Chocně, kteří se vytvoří sídlo, přičemž výroba bude v Chocni. Kluci jsou příkladem toho, jak může ČT-PINK pomáhat.”

Ladislav Valtr,
radní pro regionální rozvoj a inovace

radní pro regionální rozvoj Ladislav Valtr

ČT-PINK 2.0

Díky ČT-PINK a staršímu vybavení se podařilo ve velmi krátkém čase zprovoznit pobočku ve východní části kraje a přinést podnikatelům moderní prostředí a podpůrné služby P-PINK. Současně pracujeme na druhé fázi projektu, kompletní rekonstrukci budovy, tu nazýváme ČT-PINK 2.0. Přinese moderní nejen kancelářské ale i průmyslové zázemí pro začínající podnikatele, kterým tak usnadní jejich podnikatelskou cestu.

ČT-PINK otevřel své dveře akademií začínajícího podnikání - PINKaka

Svou činnost zahájil ČT-PINK hned po slavnostním otevření spuštěním PINKaka, což je jednoduše řečeno kurz pro podnikatele všech forem a fází vývoje jejich byznysu.

"ČT-PINK vnímám jako velkou příležitost a pomoc nejen pro mladé začínající podnikatele, ale i pro ty, kteří se rozhodli svou kariéru restartovat a jít si za svými sny. Těším se z toho, že v mém městě vzniká projekt, který nepodpoří startupy pouze technologickou podporou a zázemím, ale stane se pro ně inspirativním a přátelským místem pro potkávání či případnou spolupráci.”  říká účastník PINKaka Česká Třebová, MgA. Vojtěch Podlesný.


Podívejte se, co dalšího se u nás děje:

Toužíte po neomezené dávce inspirace, novinek a překvapení přímo do vaší e-mailové schránky?

Přihlaste se k odběru Newsletteru plného podnikatelských novinek!

Chci odebírat!

Otevírací doba

PO: 8:00 – 16:30
ÚT: 8:00 – 16:30
ST: 8:00 – 16:30
ČT: 8:00 – 16:30
PÁ: 8:00 – 16:30
SO: dle dohody
NE: dle dohody

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Pardubický podnikatelský inkubátor, z.ú.
Jana Palacha 363
530 02 Pardubice
IČO: 06372562

Bankovní spojení: 280802285/0300

KDE NÁS NAJDETE

Jana Palacha 363
530 02 Pardubice

NAPIŠTE NÁM

Kontaktní formulář

Datová schránka: pjdsbjk

ČT-PINK

Skalka 1858
560 02 Česká Třebová

vojtech.boruvka@p-pink.cz